• BIST 100
  2.450,84
  % 1,35
 • AMERIKAN DOLARI
  16,3897
  % 0,22
 • € EURO
  17,6237
  % 0,32
 • ALTIN (TL/GR)
  974,57
  % 0,22
 • £ POUND
  20,7082
  % 0,29
 • ¥ YUAN
  2,4341
  % 0,25
 • РУБ RUBLE
  0,2512
  % 0,19
 • BITCOIN/TL
  471079,614
  % -3,29

Stack Coin Nedir? Geleceği, Yorum ve Analizi

Stack Coin Nedir? Geleceği, Yorum ve Analizi

Stack coin nedir sorusu özellikle projenin Bitcoin ağına dayanması ile yatırımcılar tarafından merak ediyor. Altcoinlerin son zamanlarda ilgi görmesi ve yatırımcıların özellikle stake işlemleri için tercih ediliyor oluşu Stack coin’i de öne çıkarıyor.

STX Projesi Nedir?

Stack coin nedir sorusunun yanıtlanması için bağlı olduğu projenin anlaşılması gerekiyor. STX projesi, Stacks olarak biliniyor. ABD merkezli olan proje kullanıcıların verilerini almalarına ve kontrol etmelerine olanak veren, merkeziyetsiz yapıda bilgi işlem ağıdır. Temelde, blokzinciri kavramını internetin tüm açılarına taşımayı hedeflemektedir. Özellikle verilere erişilmesi için üçüncü taraftaki sunucuları kullanmak yerine, güveni kendi projesine yönlendirmeyi ve kullanıcılara da blokzincirleri aracılığıyla verilere doğrudan erişim olanağı sunmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda internetteki güvenli olmayan bağlantıların ve veri ihlallerinin kaldırılması gibi hedefleri bulunmaktadır.

Stack Coin Nedir?

Stack coin nedir sorusu görece yakın zamanda kripto yatırımcı ve kullanıcıları için önemli bir soru haline geldi. STX projesi 2013 yılında çıkmasına karşılık, 2019’da SEC tarafından projenin token satışına onay verilmiştir. Bu tarihten itibaren de Stack coin kullanıcılar tarafından aktif hale getirildi. STX projesinin token’i olarak çıkarılan birim, Stacks blok zinciri üzerinde bulunan akıllı sözleşme uygulamalarında ve transfer işlemlerinde kullanılıyor. Özellikle Bitcoin kazandırması ve BTC blokzinciri üzerine kurulu olması sayesinde de kripto yatırımcılarının ilgisini çekti. Proof of Transfer sistemi ile Stack coin madenciliği de yapmak mümkün. Bunun için madenciler blok doğrulama yapmak adına BTC transfer ediyor. Cüzdanda Stack coin staking yapanlar ise ödül olarak BTC kazanabiliyor. Birimin arzının üçte ikisi ise şimdi dolaşımda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yield Farming Nedir?

Stack Coin Geleceği Nasıl?

Stack coin geleceği açısından özellikle Bitcoin blokzinciri üzerine kurulu olması bakımından pozitif değerler yansıtıyor. Ağındaki madencilik ve oyun ödülleri birim ile dağıtılıyor. Kullanıcıların elde ettiği birimler de akıllı sözleşme oluşturmak, Bitcoin kazanmak veya ağa yeni varlıkların eklenmesi için kullanılıyor. Özellikle bir boğa piyasasında gelecek hacminin 10 dolara kadar yükselmesi kimi uzmanlar tarafından bekleniyor. SEC tarafından onaylı olması da birime güven sunuyor.

Stack Coin Kaç TL?

Stack coin kaç TL sorusuna ise halihazırda 22 – 24 TL bandında yanıt vermek mümkün.