• BIST 100
  2.450,84
  % 1,35
 • AMERIKAN DOLARI
  16,3657
  % 0,04
 • € EURO
  17,6537
  % 0,20
 • ALTIN (TL/GR)
  974,87
  % 0,25
 • £ POUND
  20,7170
  % 0,23
 • ¥ YUAN
  2,4294
  % 0,03
 • РУБ RUBLE
  0,2523
  % 0,59
 • BITCOIN/TL
  474562,474
  % -2,62

Paribu Güvenilir Mi? Paribu Sahibi Kim?

Paribu Güvenilir Mi? Paribu Sahibi Kim?

Yüksek hacimli dijital işlem platformu olan paribu güvenilir mi? Paribu zarar ediyor mu? Paribu sahibi kim? sorularının yanıtı sayfamızda.

Bitcoin dünyasına giriş mi yapmak niyetindesiniz? Peki, Bitcoinlerinizi nereden almanız gerektiğini biliyor musunuz? Eğer cevabınız olumsuz ise bu blog yazısı tam size göre. Kripto para borsalarının en popüler uygulamalarından biri de Paribu, peki, Paribu güvenilir mi?

Paribu güvenli mi sorusuna yanıt vermeden önce Paribu ile yapabileceğiniz işlemleri bilmeli ve güvenlik seviyesini ölçütünü öğrenmelisiniz.

 • Paribu size cüzdanlar sunar – Bitcoin ve TRY’lerinizi Paribu’daki hesapta tutabilirsiniz.
 • Paribu size soğuk depolama imkânı verir– Bu, bu değişim hakkında bulmayı başardığımız Paribu güvenli mi 2020 ile ilgili birkaç önemli kriterlerden biridir. Bu, diğer borsalara göre üst düzey bir önlemdir.

Paribu’nun Alt Yapısı

2016 yılında Yasin Oral liderliğindeki bir ekip bu ihtiyacı belirlemiş ve kullanıcı beklenti ve gereksinimlerine yönelik analizler yapmıştır. İşlevsel bir kullanıcı arayüzü, kolay işlemlere olanak tanıyan bir altyapı ve kullanıcı verilerinin ve dijital varlıkların güvenli bir şekilde saklanması kritik öneme sahipti.

Bu ihtiyaçların belirlenmesinin ardından Paribu’nun lansmanı için ön çalışmalara başlandı. Müşterilerin kripto para dünyasına basit, anlaşılır ve güvenli bir şekilde erişmeleri için arayüz, altyapı ve soğuk depo oluşturuldu. Destek birimi, kullanıcılara 7/24 teknik destek sağlamak üzere oluşturulmuştur. Kullanıcıların tüm varlıklarının güvenli soğuk hava deposunda tutulması için gerekli altyapı oluşturulmuştur. Kişisel verilerin korunmasına ilişkin protokol(ler)in sürekli kullanımına ilişkin gereklilikler ve koşullar başarıyla tamamlanmıştır. Artık sıra Paribu’yu kullanıcılara tanıtmaya gelmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hangi Bankadan Kredi Kartı Alınmalı

Paribu Nedir?

Yasin Oral ve 14 Şubat tarihinde başlatılan öncülüğünde bir yazılım ekibi tarafından kurulan, 2017, Paribu kısa bir süre içinde bir pazar lideri oldu. Bugün yaklaşık 600.000 kullanıcıya hizmet veren Paribu’nun tarihçesi…

2008’de Satoshi Nakamoto, geleneksel finansal uygulamalara ve araçlara karşı güçlü bir argüman ve altyapı ile merkezi olmayan eşler arası ödemeye izin veren Bitcoin’i tanıttığında, bu kısa sürede tüm dünyada büyük bir etki yarattı.

O zamandan beri herhangi bir devlete, kuruma veya kuruluşa bağımlı olmadan finansal yatırım ve işlemler yapmak mümkün olacaktı. Ayrıca bu, finansal işlemlerde geleneksel yöntemlere göre daha hızlı ve daha uygun maliyetli bir avantaj sağlayacaktır. Bitcoin hem yatırım hem de ödeme işlemleri için bir dönüm noktasıydı.

Bitcoin’in ardından, çeşitli temel ve teknik özelliklere sahip çok sayıda alternatif kripto para birimi tanıtıldı. Bazıları güçlü altyapıları, dikkat çekici özellikleri ve işlem hacimleri ile günümüze kadar gelmiştir.

Bu dönüşüm süreci, yeni nesil teknolojik ve finansal yeniliklere hızla uyum sağlayan nüfusu sayesinde Türkiye’de de etkili olmuştur. Kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi büyük ilgi gördü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Finansal Araç Nedir?

2016 yılına kadar dijital varlıklara sahip bireylerin sayısı önemli ölçüde arttı. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri önemli bir işlem hacmine ulaşmış ve Türkiye’de de bu konudaki yatırım ve faaliyetlerin kapsamı önemli ölçüde artmıştır.

Bununla birlikte, Türkiye’de kripto para kullanımı giderek artmasına rağmen, kullanıcıların bu tür kripto paraları güvenli bir şekilde alıp satabilecekleri, hızlı ve kolay transfer yapabilecekleri bir platforma ihtiyaç vardı.

Kullanıcılara Giriş

Paribu ilk 14 Şubat itibariyle işlemler için tanıtıldı. Kullanıcılar kısa bir süre içinde Paribu benimsedi. Bu, Paribu’nun istatistiksel rakamlarına da yansıdı ve kuruluşundan itibaren 3 aylık bir süre içerisinde pazar lideri konumuna geldi. Zaman içinde kullanıcı sayısı ve işlem hacmi arttıkça Paribu, kullanıcılarının talep ve beklentilerine göre faaliyetlerini sürdürmeye devam etti.

Paribu güvenilir mi 2021 yılı içinde ortaya çıkan pek çok kripto borsaları içinde endişe duyabileceğiniz tek konu, Paribu’nun nispeten yeni bir şirket olmalarıdır. Başka bir deyişle, kâğıt üzerinde iyi görünen güvenliklerini kanıtlamaları gerekmektedir.

Paribu güvenilir mi konusunda görüş ve önerilerinizi ve Paribu ile ilgili yaşadığınız sorun ve çözümleri yorumlar alanından paylaşabilir ve diğer ziyaretçilerin Paribu konusunda detaylı bilgi sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz.