• BIST 100
  2.450,84
  % 1,35
 • AMERIKAN DOLARI
  16,3749
  % 0,09
 • € EURO
  17,6133
  % 0,19
 • ALTIN (TL/GR)
  975,19
  % 0,29
 • £ POUND
  20,7041
  % 0,22
 • ¥ YUAN
  2,4323
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,2509
  % 0,07
 • BITCOIN/TL
  472165,175
  % -2,99

Maaş Kartı Eksiye Düşer Mi?

Maaş Kartı Eksiye Düşer Mi?

Banka maaş müşterilerine sunulan maaş kartı eksiye düşer mi sorusu sıkça sorulmaktadır. Maaş kartlarının banka kartlarından farkı bulunmamakla birlikte bazı avantajlar sunabilmektedir. Bunlardan birisi de KMH olarak nitelendirilen maaş kartının eksi bakiyeye düşmesidir. Her maaş kartı eksiye düşer mi ve eksi bakiye sahip olmak için gerekenler nelerdir?

Özelde yada kamuda göreve başladındığında anlaşmalı olunan bankadan hesap açılması talep edilecektir. Maaşınızın yatacağı maaş hesabınıza ait maaş kartınız 10 iş günü içerisinde size ulaşacak ve banka tarafından maaş müşterilerine sunulan avantajlardan yararlanmaya başlayacaksınız.

Maaş müşterilerine banka tarafından sunulan avantajlardan birisi de Kredili Mevduat Hesabı (KMH)’dır. Siz de maaş müşterisiyseniz maaş kartı eksiye düşer mi sorusunu soruyor olabilirsiniz. Bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte maaş kartları genelde KMH avantajıyla birlikte gelmektedir. Ancak, herzaman bu kadar kolay olmayabilir. Maaş kartınızın Kredili Mevduat Hesabı olmaması durumunda müşteri hizmetlerini arayabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Enpara Kredi Kartı Avantajları

Maaş kartı eksiye düşer mi sorusuna yanıt bulmak için internet bankacılığına girebilir ve ek hesap limitinizin olup olmadığına gözatabilirsiniz.Ek hesap limitinizin olmaması durumunda müşteri hizmetlerini arayabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz. Unutulmaması gereken ise, ek hesap limitinin kullanılması sonucu akdi faiz uygulanacak olmasıdır.

Maaş Kartına Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Maaş kartına ek hesap başvurusu nasıl yapılır konusunda bilgi için ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayabilir veya en yakın banka şubesine giderek bilgi alabilirsiniz. Maaş müşterisi olmanız sebebiyle ek hesap limiti oluşturulmasında sorun yaşamayacağınızı düşünmekteyiz. Banka tarafından yazılı veya sözlü onayınızı takiben birkaç günlük onay sürecinin ardından ek hesap limitiniz hesabınıza tanımlanacaktır.

Ek Hesap Kullanma

Banka kartı ek hesap kullanmak için yapmanız gereken herhangi bir ek işlem bulunmamaktadır. EK hesap limitiniz hesabınızda tanımlıysa limit miktarınızda nakit para çekebilir, havale/eft yapabilir, fatura ödeyebilir yada vadesiz mevduat hesabınızda yaptığınız tüm işlemleri yapabilirsiniz. Ek hesap limiti kullanımında bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte akdi faiz uygulanmaktadır. Her ayın son günü ek hesabınızın akdi faizi hesaplanacak ve 1 iş günü içerisinde ödemeniz istenecektir. EK hesabınızın faizini ödememeniz durumunda gecikme faizi uygulanmaya başlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ziraat Bankası KMH Faiz Oranı 2021

Ek Hesap Limiti Nasıl Belirlenir?

EK hesap limiti nasıl belirlenir veya ek hesap limitini yükseltmek isteyenler için, ek hesap limitini banka politikaları belirlemektedir. Örneğin, aylık 7000 TL geliri olan birisine Ziraat Bankası 3.000 TL ek hesap limiti sunarken VakıfBank 20.000 TL ek hesap limiti sunabilmektedir.

Maaş kartı eksiye düşer mi ve maaş kartının avantajlarından birisi olan ek para limiti başvurusu nasıl yapılır konularında bilgiler verdik. Sorularınızı yorumlara yazabilir ve yanıt bulabilirsiniz.