• BIST 100
  2.450,84
  % 1,35
 • AMERIKAN DOLARI
  16,3809
  % 0,19
 • € EURO
  17,6106
  % 0,24
 • ALTIN (TL/GR)
  975,30
  % 0,30
 • £ POUND
  20,6924
  % 0,21
 • ¥ YUAN
  2,4323
  % 0,19
 • РУБ RUBLE
  0,2516
  % 0,36
 • BITCOIN/TL
  473491,309
  % -2,47

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Bankadan kredi kullanmak isteyenlerin kredi notu kaç olmalı ve kredi puanı nasıl yükseltilir sorularının yanıtı yazımızda.

İhtiyaçlarınız ihtiyaç kredisine ihtiyaç duyduğunuz gibi sıfır araç alırken yada konut alırken de banka kredilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Araç ve ev almak için alternatif ödeme yöntemleri mevcut olsa da banka kredisi kullanmak isteyenler için kredi notu kaç olmalı sorusu başvuru sahiplerince sık sorulmaktadır.

Banka aracılığıyla kredi kullanmak isteyenler kredi puanı kaç olmalı bilmeli ve banka başvurusu yapmalıdır. Banka tarafından bireysel kredi kullandırılırken findeks tarafından algoritmik olarak oluşturulan ve 1 ile 1900 arasında puana sahip olan kredi puan sistemi bulunmaktadır. En riskli grubu 1 ile 699 puan arasında kredi puanına sahip olan kişiler oluşturur. En az riskli grubu ise 1700 ile 1900 arasında bireysel kredi puanına sahip olan grup oluşturmaktadır. Kredi notu 0 (sıfır) olanlar ise bankalar ile ilişiği olmayan kimselerdir ve puanları hesaplanmamıştır.

Kredi Puanı

Bireysel kredi notunuzu findex aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Kredi notunuz en riskli yada orta riskli grupta bulunuyorsa kredi başvurusunda bulunmadan önce bireysel kredi puanınızın yükselmesini bekleyebilirsiniz. Kredi kullanmak için kredi notu kaç olmalı diyenler 1700 puanın üzerinde kredi puanı olanlar bankalara anında başvuru yapabilecekken en riskli grupta yer alan kişiler ise öncelikle kredi puanlarını yükseltmelidirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir?

Kredi notunun değerlendirilmesi bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Kredi notu kaç olmalı sorusuna en iyi yanıtı en çok çalıştığınız bankanızın bireysel müşteri hizmetleri söyleyebilecektir.

İhtiyaç Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

İhtiyaç kredisi için kredi notu kaç olmalı sorusu da ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlerin sorduğu sorulardan birisidir. İhtiyaç kredisi kullandırılması bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Kredi notu 1500 puanın üzerinde olanlar genellikle sorunsuzca kredi kullanabilmekle birlikte ihtiyacınız olan kredi miktarı, maaşınız gibi faktörler kullanma ihtimalinizi değiştirmektedir.

İhtiyaç kredisine ihtiyacınız mı var? En uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları ile kredi kullanın.

Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?

Kredi puanı nasıl öğrenilir diyorsanız Kredi Kayıt Bürosuna bağlı Findeks aracılığıyla yada bankalar üzerinden ücret karşılığı öğrenebilirsiniz.

Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir?

İhtiyaç kredisi kullanmayı düşünüyor fakat en riskli yada orta riskli grupta yer alıyorsanız kredi puanınızı yükselttikten sonra ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmanız red alma ihtimalinizi düşürecektir. Kredi notu algoritma tarafından belirlenmekle birlikte algoritma içeriğinde ağırlıklı ortalamayı bankalar ile olan geçmişiniz etkili olmaktadır. Düzenli gelir, kredi kartı kullanımı, kredi kullanımı, otomatik ödeme talimatları, kredili mevduat hesabı kullanımı, vadeli mevduat hesabının olması gibi banka ile etkileşimde olduğunuz her işlem kredi puanınızı etkilemektedir. Mevcut kredi kartı yada kredinizin ödemelerini düzenli yapmanız kredi puanınıza olumlu yansırken ödeme tarihinde ödememeniz ise kredi puanınıza olumsuz etki edecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Enpara Kredi Kartı Avantajları

Son zamanlarda eksi bakiye olarak adlandırılan Kredili Mevduat Hesapları kullanılmaya başlandı. Kredili Mevduat Hesabını’zın ay sonunda kapatılmaması da kredi notunuzu etkileyen etkenler arasında yer almaktadır.

Kredi puanı yükseltme ile ilgili detaylı bilgiye Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kredi Başvurusu Öncesi Yapılması Gerekenler

İhtiyaç kredisi kullanmaya karar verdiyseniz kredi başvurusu öncesi yapılması gerekenleri yerine getirerek olumlu sonuç alma ihtimalinizi yükseltebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce kredi notu kaç olmalı bilmeli ve bireysel kredi puanınızı findeks yada bankalar aracılığıyla öğrenerek yüksek riskli yada orta riskli gruptaysanız kredi puanınızı yükseltmekle işe başlayabilirsiniz. Birden çok banka ile çalışmak daha hızlı kredi puanı artırmanıza yardımcı olacaktır.

İhtiyaç kredisi başvurusu yapacağınız gün yanınızda mutlaka düzenli gelirlerinizi gösteren maaş bordrosu, konut yada iş yeri kirası gibi belgeleri bulundurmalısınız. İhtiyaç kredisi çekeceğiniz bankaya gitmeden önce ihtiyaç kredisi faiz oranlarına göz atabilir ve en düşük faiz oranına sahip olanı tercih edebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi çekmek istediğiniz miktar yüksekse vade sayısını uzatarak ihtiyaç kredisi kullanma ihtimalinizi artırabilirsiniz.

Kredi notu kaç olmalı ve ihtiyaç kredisi çekmek için ön hazırlıklar ne olmalı konularında bilgiler vermeye çalıştık. İhtiyaç kredisi kullanmakla ilgili sorularınızı yorumlar kısmından iletebilirsiniz.