• BIST 100
  2.450,84
  % 1,35
 • AMERIKAN DOLARI
  16,3847
  % 0,16
 • € EURO
  17,6136
  % 0,27
 • ALTIN (TL/GR)
  976,61
  % 0,43
 • £ POUND
  20,6970
  % 0,23
 • ¥ YUAN
  2,4333
  % 0,20
 • РУБ RUBLE
  0,2492
  % -0,61
 • BITCOIN/TL
  474980,237
  % -2,25

DAP Gayrimenkul Halka Arz Oluyor

DAP Gayrimenkul Halka Arz Oluyor

Das Gayrimenkul halka arz oluyor, halka arz aşamasına dair bilmeniz gerekenler ve detaylar yazımızdadır.

Markalı konut sektöründe ciro şampiyonu olan DAP Yapı, proje geliştirme ve yüksek satış yapma becerilerine sahiptir. Üst gelir grubu alıcılarına yönelik projelere odaklanan DAP Yapı doğru lokasyon ve şehrin merkez kısmında yer alır. Emlak Konut GYO işbirliği ile İstanbul Altunizade’de Validebağ konakları, Nişantaşı’nda Nişantaşı Koru ve Çekmeköy’de Ormanköy projelerini yaptı.

DAP Gayrimenkul Geliştirme AŞ,  Ormanköy Projesi ile Sağlıklı Ev, konseptini ülkede ilk defa sektöre kazandırdı. Kişiye has özelliklerin olduğu konut tasarladı. Nişantaşı’nda bulunan Nişantaşı Projesi ile lüks ve sağlığı birleştirdi. 2020 senesinde ülke genelinde ciro şampiyonu olan DAP Gayrimenkul 2021 senesinde de 1,8 milyar TL ciroya sahip oldu. Peki Dap Gayrimenkul’ün hisse fiyatı ve halka arz büyüklüğü ne kadar?

Halka arz yatırımcıya ne kazandırır konusunda bilmeniz gerekenler ilgili sayfamızdadır.

DAP Gayrimenkul Halka Arz Büyüklüğü Ne Kadar?

DAP Gayrimenkul Geliştirme AŞ tarafından yapılmakta olan açıklamaya göre şirketin halka arzı Garanti BBVA Yatırım’ın önderliğinde tamamlandı. DAP Yapı’nın halka arz olan büyüklüğü 555 milyon liradır. Yatırımcılardan yüksek talep geldi ve bu talebin karşılanması için tahsisat oranında değişiklik yapıldı. Yurt dışında bulunan yatırımcıya ayrılan yüzde 10 tahsisat yurt içinde bulunan yatırımcıya aktarıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Halka Arz Yatırımcıya Ne Kazandırır?

DAP Gayrimenkul Hisse Fiyatı Ne Olacak?

DAP Gayrimenkul Geliştirme’nin halka arz olunmasında hisse fiyatı 18.50 TL olurken halka açıklık oranı da %15.01 oldu. Dağıtım yapılmış olan tutar toplamına 1,5 kat daha talep edildi. Yatırımcıdan gelen bu yüksek talep için tahsisat oranında değişiklik yapılarak yurtdışı yatırımcısına ayrılmış olan % 10’luk tahsisat yurtiçi yatırımcısına aktarıldı.

Garanti BBVA Yatırım’ın liderliğinde DAP Gayrimenkul Geliştirme’nin halka arz edilmesi tamamlandı. Bu arada yurtiçi yatırımcı için olan tahsisata ortalama 2,5 kat talep oldu.  DAP Yapı’nın yapılan halka arzında 15 ila 18 Şubat 2022 tarihleri içinde talep toplama işlemi oldu. Markalı olan konut sektöründe ciro şampiyonluğunu koruyan DAP Gayrimenkul Geliştirme’nin halka arzında ıskonto oranı 27,2 olarak kaydedildi.

Yüksek bir proje geliştirme ve satışını yapma becerisine sahip olan GAP Yapı, 41 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Sektörde mevcut olan yüksek konumu nedeniyle üst gelir grubundan olan alıcının talep ettiği projelere yöneliyor.

DAP Gayrimenkul Şirketinin Mali Geçmişi

DAP Gayrimenkul Geliştirme, sembol ve nitelikli eser üretmekte olan, finansal kredibilitesi yüksek, proje gerçekleştirdiği yere değer katan, yabancı yatırımcıdan ilgi gören bir şirkettir. Türkiye’nin 41 yıldır nitelikli olan konut ihtiyaçlarını karşılamak için sembol eser üreten GAP Yapı’nın halka arzı da gerçekleşmektedir. Ormanköy projesi ülkede ilk kez sağlıklı ev, konseptini oluşturdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Halka Arz Yatırımcıya Ne Kazandırır?

Yapımı devam etmekte olan Nişantaşı Projesi ile lüks ve sağlığı birleştiren şirket, lüks tekne mantığı çerçevesinde kişiye has özelliklerin bulunduğu konut tasarladı. Şirketin satışı incelendiğinde Ormanköy Projesi, Emlak Konut GYO’nun yıllık satış raporunda, 2020 yılına göre 1 milyar 84 milyon TL satışla ülke genelinde ciro şampiyonu olmuştu.

Nişantaşı Koru Projesi’ndeyse Emlak Konut GYO’nun 2021 yılı ikinci çeyreğe göre 818 milyon TL ve üçüncü çeyreğe göre 1,4 milyar satış oldu. 2021 senesinde toplam 1,8 milyar TL satışla ciro şampiyonu oldu.

DAP Gayrimenkul Hisse Nasıl Alınır?

DAP Gayrimenkul Geliştirme’nin sabit fiyatla talep toplanması yolu ile halka arzına 33 aracı kurum talep giriyor. DAP gayrimenkul Geliştirme hisseleri, Ahlatçı Yatırım Menkul Değerler,Alan Yatırım Menkul Değerler, Alnus Yatırım Menkul Değerler, Deniz Yatırım Menkul Kıymetler, Halk Yatırım Menkul Değerler, İnfo Yatırım Menkul Değerler, Işık Yatırım Menkul Değerler, ak Yatırım Menkul Değerler, Dinamik Menkul Değerler gibi 33 aracı kurumdan alınabilir.

Dap Garimenkul halka arz ediliyor konusunda fikir ve önerilerinizi yorumlar alanından paylaşabilirsiniz.